środa, 13 wrzesień 2023 18:44

Nowe wyposażenie dla OSP w Burzynie dzięki wsparciu Funduszu Sprawiedliwości

Napisał

Ochotnicza Straż Pożarna w Burzynie została wyposażona w nowy sprzęt ratowniczy. Dofinansowanie na ten cel pochodzi z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Jak informuje Urząd Miejski w Tuchowie, w czerwcu tego roku Gmina Tuchów zwróciła się z wnioskiem do Ministra Sprawiedliwości o wsparcie finansowe na zakup sprzętu dla OSP w Burzynie. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i zawarciu umowy, zakupiono niezbędne wyposażenie dla strażaków.

W ramach tego zadania OSP w Burzynie wzbogaciła się o drabinę nasadkową, podkrzesywarkę spalinową, 15 par rękawic technicznych oraz dwa komplety ubrań specjalnych.

11 września miało miejsce uroczyste przekazanie sprzętu w remizie OSP w Burzynie. W wydarzeniu wzięli udział m.in. wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, poseł Piotr Sak, burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek oraz przedstawiciele jednostki, w tym młodzi strażacy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Całkowity koszt zakupionego sprzętu wyniósł 20 250 złotych, z czego aż 20 000 złotych stanowiło dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości.

Czytany 142 razy
Odsłon artykułów:
17161921

Odwiedza nas 173 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…