środa, 28 grudzień 2022 16:46

Sprawa śmierci w Łękawce w toku

Napisał

Ujawnione dwa ciała w jednym z domów w powiecie tarnowskim to wielki dramat rodzinny i najpoważniejsze zdarzenie, jakie obsługiwali tarnowscy mundurowi w te zimowe święta.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia służby ratunkowe zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu w Łękawce w powiecie tarnowskim. W jednym z domów jednorodzinnych zostały odnalezione ciała małżeństwa w wieku 83 i 79 lat. O rodzinnej tragedii powiadomili członkowie rodziny.

Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe; załoga karetki pogotowia oraz straż pożarna. Ci pierwsi stwierdzili brak funkcji życiowych, natomiast strażacy badając powietrze w mieszkaniu nie stwierdzili przekroczeń stężenia tlenku węgla. Do swoich czynności przystąpili policjanci z komisariatu Policji. Grupa dochodzeniowo-śledcza na czele z prokuratorem rejonowym w Tarnowie prowadziła oględziny. Nie stwierdzono aby przyczyną śmierci były działania osób trzecich. Zebrany materiał dowodowy nie wskazał bezpośredniej przyczyny śmierci.

Decyzją będącego na miejscu prokuratora ciała małżeństwa zostały zabezpieczone w Zakładzie Patomorfologii w Tarnowie do badań, które powinny wskazać przyczynę tych dwóch zgonów. Obecnie czynności w związku ze śmiercią w Łękawce prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Nadzór nad postępowaniem sprawuje prokuratura rejonowa w Tarnowie.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytaj także: Tragedia w Łękawce

Czytany 420 razy
Odsłon artykułów:
17016300

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…