środa, 01 maj 2024 09:34

Uważaj na publiczne sieci Wi-Fi podczas majowych wyjazdów

Napisał

Publiczne sieci Wi-Fi stają się coraz bardziej popularne, ale korzystanie z nich niesie ze sobą poważne ryzyko cyberzagrożeń. Oto, co warto wiedzieć, aby chronić swoje dane.

Jak informuje tarnowska policja, publiczne sieci Wi-Fi są powszechne, ale mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszych danych osobowych i finansów. W kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji” aktorka Daria Widawska opowiada o swoim znajomym, który padł ofiarą fałszywej sieci Wi-Fi. Cyberprzestępcy przejęli jego hasła i dane osobowe, co doprowadziło do poważnych strat.

Fałszywe sieci Wi-Fi potrafią przechwycić cały ruch internetowy użytkownika, w tym loginy i hasła, co prowadzi do kradzieży tożsamości i pieniędzy. Kampania „Bankowcy dla CyberEdukacji” powstała, aby uświadomić społeczeństwo o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu oraz dostarczyć praktycznych wskazówek, jak się przed nimi chronić.

Kluczowe zasady bezpiecznego korzystania z sieci Wi-Fi:

  • Stosuj zasadę ograniczonego zaufania do publicznych sieci Wi-Fi.
  • Unikaj podawania danych osobowych w publicznych sieciach.
  • Nie korzystaj z aplikacji bankowych w publicznych sieciach Wi-Fi.
  • Korzystaj z bezpiecznej sieci operatora komórkowego.

Związek Banków Polskich, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa oraz banki we współpracy z Policją przypominają o tych zasadach, abyśmy mogli korzystać z Internetu bezpiecznie.

Czytany 160 razy
Odsłon artykułów:
17511519

Odwiedza nas 625 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…