środa, 07 wrzesień 2022 19:01

Roboty budowlane na rzece Białej i potoku Modra

Napisał

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zlecił wykonanie prac budowlanych na rzece Białej w Siedliskach oraz potoku Modra w Dąbrówce Tuchowskiej.

Rzeka Biała ma charakter rzeki górskiej w górnym biegu, a podgórskiej w dalszym biegu. Cechuje się nagłymi wezbraniami wód, które powodują duże straty. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie systematycznie realizuje prace remontowe związane z bieżącym utrzymaniem. W 2020 roku zrealizowało remont wałów przeciwpowodziowych w Tuchowie, a w 2021 roku naprawę wyrwy brzegowej w Tuchowie przy ul. Ryglickiej. Cieszymy się, że kolejne prace w naszej gminie są realizowane również w 2022 roku. A są to:

Zasyp wyrwy na lewym brzegu rzeki Biała Tarnowska w miejscowości Siedliska. Celem wykonania prac jest zasyp wyrwy na lewym brzegu rzeki Biała Tarnowska w rejonie toru kolejowego i stacji kolejowej w Siedliskach, kamieniem naturalnym na wcześniej uformowanym zasypie zimnym i wykonanej na nim ścieli faszynowej. Wartość prac wynosi ponad 140 tys. zł.

Odcinkowe odmulenie z zasypem wyrw pot. „Bez Nazwy” (Modra), lewobrzeżny dopływ Białej Tarnowskiej w miejscowości Dąbrówka Tuchowska. Celem wykonania prac jest ręczne i mechaniczne odmulenie koryta potoku „Bez Nazwy” (Modra) Dąbrówce Tuchowskiej jako wykop na odkład, oczyszczenie skarp potoku z przerostów i traw oraz zasypem wyrw na dł. łącznej 50 m kamieniem łamanym. Wartość prac wynosi ponad 123 tys. zł.

Inf.: Urząd Miejski w Tuchowie

Czytany 284 razy
Odsłon artykułów:
17546910

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…