wtorek, 05 lipiec 2022 18:22

Lato na Kokoczu

Napisał

Za nami kolejne, duże wydarzenie w Gminie Ryglice. Przy pięknej pogodzie 3 lipca na Górze Kokocz w Woli Lubeckiej tysiące osób uczestniczyło w plenerowej, rodzinnej imprezie. „Lato na Kokoczu”, to nawiązanie do pikników rodzinnych organizowanych w tym miejscu i podkreślenie wyjątkowych walorów krajobrazowych.

Chcemy, aby nasza Gmina rozwijała się wielowymiarowo, także w aspekcie turystycznym. Wykorzystując potencjał przyrodniczy, chcemy promować Gminę i przyciągać do naszych wspaniałych miejsc nie tylko do zwiedzania, ale także osiedlania się i inwestowania- mówi burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

Niedzielna impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy, regionu i osób przybyłych z różnych części kraju. Podczas wydarzenia obecny był Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch. Ich zrozumienie dla naszych działań i wsparcie dla Gminy są nie do przecenienia. Dopisali kolejny już raz kominiarze z prezesem, Panem Wiesławem Zabawą- dodaje burmistrz Ryglic.

„Lato na Kokoczu” rozpoczęły występy kapel ludowych. Na scenie zagrała Młodzieżowa Kapela Z pod Dęba, Lubczanie, W Kuźni u Kowala oraz Zalasowianie. Swój program zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej. Wieczorem wystąpiła kapela góralska Wyhajtani z Pienin. Wprowadziła obecnych w bardzo dobry nastrój. Wszyscy świetnie się bawili i tańczyli przed sceną. Zdjęcie z kapelą mógł zrobić sobie każdy uczestnik wydarzenia.

Dodatkową atrakcją, dedykowaną dla dzieci, był przelot samolotu Aeroklubu Podhalańskiego ze słodką niespodzianką, która spadła niczym rzęsisty deszcz. Oprócz tego, dla najmłodszych przygotowano bezpłatne atrakcje: m.in. zabawy z animatorami, zjeżdżalnie, lody i inne smakołyki.

Podobnie, jak w szeregu innych naszych imprez, spisały się osoby, które przygotowały stoiska. Wszyscy mogli spróbować smacznych, tradycyjnych potraw regionalnych zaserwowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Lubeckiej, z Lubczy i Zalasowej oraz Stowarzyszenie Koło Pań Rygliczanki. Nie zabrakło również cenionych w świecie produktów z Piwnic Antoniego w Woli Lubeckiej.

Dziękuję przybyłym gościom i wszystkim uczestnikom wydarzenia. Jestem wdzięczny za pomoc w organizacji wydarzenia zarządowi i członkom Stowarzyszenia Razem dla Jonin oraz dyrekcji i pracownikom Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Dziękuję współorganizatorom: Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Radnemu z Woli Lubeckiej Panu Tadeuszowi Augustynowi, Sołtysowi Panu Jerzemu Kumiędze, Radzie Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej i KGW w Woli Lubeckiej- mówi burmistrz Paweł Augustyn.

Wydarzenie na Kokoczu to kolejne zadanie, które zostało sfinansowane dzięki środkom uzyskanym od Województwa Małopolskiego w ramach V Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Czytany 683 razy
Odsłon artykułów:
17269893

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…