sobota, 20 maj 2017 21:52

Święcenia diakonatu

Napisał

28 alumnów piątego roku WSD w Tarnowie przyjęło święcenia diakonatu.

Uroczystości święceń diakonatu w diecezji tarnowskiej odbyły się w sobotę 20 maja w Dąbrowie Tarnowskiej i Chomranicach.

W Chomranicach diakonami zostało 12 alumnów. W Dąbrowie Tarnowskiej święcenia z rąk bp Leszka Leszkiewicza przyjęło 16 kleryków tarnowskiego seminarium. Wśród nich znaleźli się m.in.: Dariusz Borek z Nowej Jastrząbki, Paweł Kasperowicz z Rudki, Mirosław Kurek z Gumnisk, Łukasz Mikoś z Lubczy, Sławomir Zaranek ze Zgłobic, Mateusz Mikrut z Zalasowej.

Diakonat udzielany jest w Tarnowie na piątym roku studiów, rok przed święceniami prezbiteratu. To pierwszy z trzech stopni święceń sakramentu kapłaństwa, a kolejne to: prezbiterat i sakra biskupia.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.
Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 3996 razy
Odsłon artykułów:
19462143

Odwiedza nas 267 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…