piątek, 04 listopad 2016 09:05

Turnieje strażackie

Napisał

W Czermnej odbył się turniej piłki halowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W Szkole Podstawowej w Żurowej przeprowadzono ćwiczenia strażackie. W Pilźnie miał miejsce turniej charytatywny.

W Czermnej odbył się turniej piłki halowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o puchar Wójta Gminy Szerzyny. W zawodach udział wzięło 5 drużyn MDP: z Żurowej, Ołpin, Swoszowej, Czermnej i Szerzyn. Najwyższe miejsce na podium wywalczyła drużyna MDP z Swoszowej. Kolejne miejsce zdobyła MDP z Żurowej. Trzecią pozycję wywalczyła MDP z Czermnej. 

Kilka dni temu przeprowadzono ćwiczenia w Szkole Podstawowej w Żurowej. Najpierw do tarnowskiej PSP wpłynęło zgłoszenie o zauważeniu pożaru w szkolnej bibliotece. Ewakuowano uczniów. Strażacy OSP Żurowa zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli źródła prądu oraz gazu od budynku oraz wprowadzili 2 roty w aparatach ODO z linią gaśniczą w celu zlokalizowania pożaru z równoczesnym przeszukaniem budynku. Poszukiwano także zaginionego ucznia i po odnalezieniu udzielono mu pierwszej niezbędnej pomocy przedmedycznej.

Na hali sportowej Gimnazjum w Pilźnie druhowie ze Zwiernika, Lipin, Słotowej wzięli udział w turnieju charytatywnym. Zwycięzcami okazali się druhowie ze Słotowej. Zapowiedź wydarzenia: Odnowiona remiza w Skrzyszowie.

Info: OSP Żurowa, OSP Zwiernik

Czytany 1746 razy
Odsłon artykułów:
17518001

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…