sobota, 27 luty 2016 00:00

Nowoczesna pracownia informatyczna w ZSP w Ryglicach

Napisała

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach wzbogacił się o kolejną pracownię komputerową. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Tarnowie posiada teraz 18 nowych komputerów z 24 calowymi monitorami gamingowymi. 

Starostwo powiatu tarnowskiego zakupiło 18 nowych stanowisk z wysokiej klasy komputerami i monitorami 24” przeznaczonymi do zaawansowanych gier. Inwestycja, która kosztowała 40 tysięcy złotych, poszerza i tak już bogatą bazę dydaktyczną w szkole ponadgimnazjalnej w Ryglicach, będzie służyła w edukacji młodzieży i promocji szkoły. Uczniowie ZSP osiągają tutaj wysokie wyniki w konkursach, a technikum informatyczne jest jednym z najlepszych w skali ogólnopolskiej.

"Postęp technologiczny wymaga tego, aby sprzęt był coraz bardziej nowoczesny i uczniowie byli kształceni na lepszym sprzęcie komputerowym" - mówi nauczyciel informatyki ZSP w Ryglicach pan Krzysztof Płaczek. "Jeśli chodzi o parametry komputerów, to spełniają wszystkie najnowsze normy. Uczniowie mogą przeprowadzać diagnostykę komputerów, zadania związane z montażem, demontażem. Mogą porównywać nowe komputery z tymi starszymi".

O tym, że szkoła w Ryglicach dba o rozwój świadczy także poszerzanie oferty związanej z kierunkami kształcenia. Jak mówi informatyk Krzysztof Płaczek "Taką nowością jest u nas kierunek technik cyfrowych obrazów graficznych. Jest to zawód przygotowujący do pracy technika, który opracowuje różnego rodzaju projekty graficzne o charakterze informacyjnym, reklamowym oraz grafiki do gier. Zawód ten ma trzy kwalifikacje: przygotowanie materiałów graficznych do procesu drukowania, wykonywanie i realizacja projektów multimedialnych i drukowanie cyfrowe. Młodzież pytała o taki kierunek i myśmy wyszli naprzeciw".

Dodajmy, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka posiada wiele pracowni i bogatą ofertę edukacyjną także w innych dziedzinach nauczania.

Czytany 2856 razy
Odsłon artykułów:
17462017

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…