sobota, 27 kwiecień 2024 17:55

Bezpieczne spotkania na majówce – jak cieszyć się wspólnym czasem z rodziną i przyjaciółmi

Napisał

Majowy weekend to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu z bliskimi. Oto kilka wskazówek, jak zapewnić bezpieczeństwo podczas spotkań z rodziną i znajomymi.

Jak informuje Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, nadchodzący długi weekend majowy przynosi możliwość relaksu w gronie najbliższych. Planując zabawy na świeżym powietrzu, pamiętajmy o przestrzeganiu kilku ważnych zasad bezpieczeństwa.

1. Konsumpcja alkoholu: Pamiętaj, że w Polsce obowiązuje zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych, chyba że znajdują się one w wyznaczonych strefach lub są to punkty sprzedaży z zezwoleniem na konsumpcję na miejscu.

2. Bezpieczeństwo przy grillu: Grill powinien być ustawiony na stabilnej, równej powierzchni. Nigdy nie przestawiaj go podczas użytkowania, a do rozpalenia używaj tylko bezpiecznych podpałek, unikając spirytusu czy benzyny.

3. Ognisko tylko w wyznaczonych miejscach: Zgodnie z ustawą o lasach, ognisko możesz rozpalić tylko w miejscach do tego przeznaczonych, zachowując dystans co najmniej 100 metrów od lasu.

4. Ochrona dzieci i zwierząt: Zawsze zwracaj uwagę, aby dzieci i zwierzęta domowe nie zbliżały się do gorącego grilla lub ogniska.

Przestrzeganie tych prostych zasad pomoże cieszyć się majówką bez niepotrzebnych problemów i zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Czytany 106 razy
Odsłon artykułów:
17511515

Odwiedza nas 557 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…