środa, 03 czerwiec 2015 02:00

Ogólnopolski Głos Profilaktyki - Zryw Wolnych Serc z policjantami

Napisał

Już po raz kolejny tarnowscy policjanci, dzieci i młodzież szkolna wzięli udział w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki. Akcja poświęcona była profilaktyce rówieśniczej oraz solidarnemu sprzeciwowi wobec uzależnień, przemocy i obojętności.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki to adresowana do wszystkich i zainaugurowana dwa lata temu inicjatywa Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, której głównym założeniem jest promowanie mody na życie bez uzależnień.
Symbolem akcji jest gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund – jednocześnie przez wszystkich jej uczestników w całym kraju, nazywany ZRYWEM WOLNYCH SERC.

W miniony poniedziałek, na terenie stadniny koni w Klikowej odbył się piknik dla dzieci  poruszający tematykę przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomani. Wystawione zostały także prace konkursowe w ramach projektu „Alkohol-świat zatopionych marzeń”. Po odczytaniu odezwy społeczności PaT i społecznym Zrywie Wolnych Serc, policjanci zorganizowali zabawy i konkursy z dziećmi z placówek wychowawczych.

Także w Gromniku utworzono „Grupę PaT”, zorganizowaną w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki . Podobnie jak w ubiegłym roku akcję na terenie tej gminy zorganizował Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku, Komisariat Policji w Ciężkowicach, Urząd Gminy w Gromniku  oraz Wydział Prewencji  Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Utworzenie „Grupy PaT” rozpoczęło się omówieniem wspólnych działań, skierowanych przeciwko zjawiskom patologii społecznej opartych na innowacyjnych metodach, z zaangażowaniem młodzieżowego wolontariatu i aktywną współpracą z samorządami.

Kwadrans przed godziną 14.00 przed szkołą, prowadzący poinformowali zebranych o idei akcji. Następnie jej uczestnicy przemaszerowali ulicami miejscowości niosąc transparenty i plakaty z hasłami nawołującymi do życia wolnego od uzależnień.
Punktualnie o 14.00. odczytano ODEZWĘ  SPOŁECZNOŚCI PaT i w duchu solidarności wszyscy wykonali symboliczny gest ZRYWU WOLNYCH SERC.

W ramach akcji uczestnicy mogli też podzielić się swoimi zdolnościami poetyckimi i wokalnymi.  Dla nich wszystkich zaplanowano koncert  rockowego zespołu Real Face of Me (który tworzą m.in. uczniowie kl I LO). Kolejną atrakcją był pokaz tańca towarzyskiego.

Happening Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki w Gromniku wprawił wszystkich w doskonały humor i przekonanie, że warto bawić się i żyć radośnie, bez uzależnienia od papierosów, alkoholu, narkotyków, telefonu  i Internetu.

Marsz przeciwko uzależnieniom i nałogom pod hasłem „ Zryw Wolnych Serc” odbył się także przy Urzędzie Gminy w Rzepienniku Strzyżewskim. Wzięli w nim udział Komendant Komisariatu Policji w Cieżkowicach, kierownik ds. prewencji, dzielnicowi, Wójt Gminy Rzepiennik Strzyżewski wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz uczniowie Szkół Podstawowych w Rzepienniku Suchym,  Rzepienniku Biskupim, Zespołu Szkół w Olszynach, Turzy, Gimnazjum w Rzepienniku Biskupim, a także przedszkolaki z Rzepiennika Biskupiego i Turzy. 

Impreza zgromadziła około 150 osób.

KMP Tarnów

Czytany 1232 razy
Odsłon artykułów:
17546070

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…