poniedziałek, 01 czerwiec 2015 02:00

Kampania społeczna „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY-DAJ SZANSĘ PIESZEMU” trwa

Napisał

Od kilku miesięcy policjanci z Tarnowa prowadzą akcję profilaktyczną „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY-DAJ SZANSĘ PIESZEMU” , która ma zwrócić uwagę na sytuacje osób pieszych na drogach.Celem tego autorskiego projektu tarnowskich stróżów prawa jest poprawa bezpieczeństwa na drogach regionu. Działania edukacyjne, spotkania z dziećmi, mieszkańcami i propagowanie właściwych postaw na drogach, konsekwentne działania wobec łamiących prawo oraz wyposażanie osób pieszych w odblaski – to najważniejsze kierunki nowej kampanii.

W czasie trwania akcji od lutego tego roku, policjanci regularnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą w szkołach, z seniorami i mieszkańcami regionu, uczulając ich na ważny problem osób pieszych.
Zorganizowali także event na rzecz bezpieczeństwa w Gemini Park w Tarnowie, podczas którego setki tarnowian dużych i małych wyposażonych zostało w elementy odblaskowe i wiedzę pozwalającą bezpiecznie poruszać się po drogach.

Już od dziś, 1 czerwca, w ramach akcji „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY-DAJ SZANSĘ PIESZEMU” na terenie Tarnowa zobaczyć można bilbordy promujące kampanię z Martinem Vaculikiem, liderem tarnowskich żużlowców, który stał się twarzą policyjnej kampanii.

W najbliższy czwartek , 4 czerwca zapraszamy wszystkich na godzinę 19.30 na stadion miejski w Tarnowie, gdzie rozegrany zostanie mecz pomiędzy Unią-Tarnów, a KS Toruń. Jego organizatorzy zwrócili się do wszystkich wybierających się na mecz kibiców o założenie elementów odblaskowych w ramach solidaryzowania się z policyjną akcją.
Czwartkowe widowisko sportowe będzie doskonałą okazją dla policjantów do promowania zasad bezpieczeństwa na drogach regionu. Każdy chętny otrzyma od mundurowych odblaski i kamizelkę zapewniającą mu widoczność po zmierzchu.

W najbliższym czasie także w sieci delikatesów „Cezar”, jednego z partnerów kampanii „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY-DAJ SZANSĘ PIESZEMU”, rozdawane będą ulotki reklamowe zawierające informacje o policyjnej akcji i przydatne wskazówki na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Czytany 1180 razy
Odsłon artykułów:
17520999

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…