czwartek, 28 maj 2015 02:00

Zbiórka krwi na policji

Napisał

Policjanci z Tarnowa podzielili się tym co najcenniejsze, darem życia – krwią.Wczoraj w komisariacie Tarnów-Centrum przy ul. Narutowicza 6 zorganizowali jej zbiórkę. Od rana do samego południa wszyscy chętni, pod okiem personelu medycznego mieli możliwość oddać krew, która teraz będzie ratować życie pacjentom tarnowskich szpitali.

W czterogodzinnej akcji wzięło udział 41 osób. 25 z pośród nich to policjanci i pracownicy cywilnych Policji, pozostali – młodzież tarnowskich szkół i mieszkańcy miasta. Oddawali wszyscy - policjanci oraz ich przełożeni. Wśród nich jak zwykle nie zabrakło szefa tarnowskich policjantów insp. Roberta Biernata, który od lat regularnie dzieli się cennym płynem z potrzebującymi.

Łącznie udało się zebrać blisko 18,45 litrów krwi, która trafiła do punktu Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie.Miłym akcentem wczorajszej zbiórki było wręczenie naszemu koledze Piotrowi Jędrasowi Brązowej Odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia przyznawanej osobom, które oddały ponad 6 litrów krwi.Dodajmy, że środowa akcja to już kolejna tego typu inicjatywa policjantów i reaktywowanego przez nich wiosną ubiegłego roku klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie.Podczas poprzednich stróże prawa zbierali również słodycze i zabawki dla podopiecznych Domu Dziecka przy ul. Chyszowskiej w Tarnowie.

KMP Tarnów

Czytany 1100 razy
Odsłon artykułów:
17520265

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…