środa, 07 styczeń 2015 01:00

Inwestycje powiatu tarnowskiego w okolicy

Napisał

Powiat tarnowski według przyjętego budżetu na 2015 rok, w ramach wydatków majątkowych zaplanował 23 inwestycje. Znajdą się wśród nich zadania, które zostaną wykonane m.in. w Woli Lubeckiej, Lubczy, Tuchowie, Karwodrzy, Skrzyszowie.

Budżet powiatu tarnowskiego na 2015 r. został przyjęty podczas sesji 30 grudnia minionego roku przez radnych powiatowych stosunkiem głosów 24 za i 2 wstrzymujące się. Ten budżet zabezpiecza prawidłowe funkcjonowanie powiatu i jest z perspektywą na rozwój - informuje starostwo powiatu tarnowskiego. Władze powiatu chcą też zmniejszać zadłużenie, aby w przyszłości starostwo mogło dysponować większym wkładem własnym, gdy rozpocznie się nowe rozdysponowywanie pieniędzy unijnych.

W ramach wydatków majątkowych zaplanowane są 23 różne inwestycje. Jedną z najważniejszych będzie przebudowa drogi powiatowej w Woli Lubeckiej i Lubczy. Na przeszło 3 mln zł kosztów przewidywana jest 50-procentowa dotacja z NPPDL, a do przedsięwzięcia dołożyć się ma również gmina Ryglice.

Zabezpieczone są pieniądze na opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji środowiskowych dla budowy połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze strefą aktywności gospodarczej w Tarnowie. Zrobiony zostanie projekt przełożenia fragmentu drogi powiatowej w Skrzyszowie.

Mniej pieniędzy zaplanowano na nowe nakładki asfaltowe i chodniki, ale po rozdzieleniu nadwyżki budżetowej z 2014 r. kwota ta ma zostać znacznie zwiększona. Prawdopodobnie przebudowany zostanie również most w Zalasowej. Ponadto wytypowano 5 odcinków dróg, na których odbudowę środki powiat będzie chciał pozyskać z państwowego funduszu na usuwanie skutków powodzi i klęsk żywiołowych.

W nowym budżecie przewidziane są fundusze m.in. na modernizację kształcenia zawodowego w Małopolsce - dotacja dla ZSP Tuchów. 1,6 mln zł przewidziano na termomodernizację i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w powiatowych obiektach - LO Tuchów, ZSP Tuchów, DPS Nowodworze i DPS Karwodrza. Jednym z zadań będzie np. zlikwidowanie barier architektonicznych przy DPS w Karwodrzy.

W budżecie zapisano pieniądze na wsparcie działalności wielu organizacji i stowarzyszeń, w tym Ochotniczych Straży Pożarnych.

Więcej informacji: powiat.tarnow.pl

Czytany 1758 razy
Odsłon artykułów:
17547033

Odwiedza nas 362 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…