środa, 03 kwiecień 2024 19:26

Nowy most w Zalasowej: Ważna inwestycja w okolicy dla bezpieczeństwa i komunikacji

Napisał

Powiat Tarnowski z sukcesem zakończył budowę nowego mostu w Zalasowej, zapewniając trwałe rozwiązanie dla lokalnej społeczności i zwiększając bezpieczeństwo w razie powodzi.

Realizacja kluczowej inwestycji w postaci budowy mostu na drodze powiatowej 1357K w Zalasowej, Gmina Ryglice została zakończona, co znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komunikacji w regionie. Udział w uroczystym otwarciu wzięły ważne postaci publiczne, w tym poseł Anna Pieczarka, wicemarszałek małopolski Józef Gawron, wiceprzewodniczący sejmiku małopolskiego Wojciech Skruch, wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma, burmistrz Ryglic Paweł Augustyn oraz przedstawiciele zarządu dróg i wykonawcy inwestycji.

Inwestycja, trwająca dziesięć miesięcy, nie tylko zastąpiła stary, często remontowany most, ale też wprowadziła nową, trwałą konstrukcję o długości 15,5 m i szerokości ponad 10,78 m, z chodnikiem dla pieszych i bez ograniczeń tonażu, co zapobiegnie problemom podczas powodzi. Koszt projektu wyniósł około 3 mln 750 tys. zł, z czego znaczna część została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i budżetu powiatu.

Przebudowa obejmowała także modernizację układu komunikacyjnego, budowę chodników i systemu odwodnieniowego, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowników.

Nowy most ma fundamentalne znaczenie dla lokalnej społeczności, ułatwiając zarówno codzienny ruch pieszego, jak i samochodowego.

Czytany 411 razy
Odsłon artykułów:
17521333

Odwiedza nas 182 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…