wtorek, 02 kwiecień 2024 13:39

Sukces młodego artysty z Pilzna: Wycieczka do muzeum

Napisał

Jakub Soprych, uzdolniony uczeń z Pilzna, zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym, demonstrując swoje artystyczne umiejętności poprzez interpretację dzieła Józefa Chełmońskiego.

Jak informuje Urząd Miejski w Pilźnie, uczeń piątej klasy z Pilzna, Jakub Soprych, wykazał się niezwykłym talentem w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Spotkania ze sztuką", organizowanym przez fundację PGE. Jego zadaniem było stworzenie własnej interpretacji dzieła Józefa Chełmońskiego, "Powitanie słońca. Żurawie", co uczynił z wyjątkowym wyczuciem i kreatywnością.

W nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca, Jakub oraz jego klasa zostaną zabrani na edukacyjną wycieczkę do Muzeum Narodowego w Lublinie, gdzie uczniowie wezmą udział w lekcji muzealnej. Dodatkowo, cała klasa otrzyma koszulki, a Jakub cieszyć się będzie bonem o wartości 300 zł do wykorzystania w Empiku. Jego dzieło zostanie również zaprezentowane na wystawie w muzeum, dając szerszemu gronu możliwość podziwiania młodzieńczego talentu.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.
Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 211 razy
Odsłon artykułów:
17602034

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…