sobota, 23 marzec 2024 18:13

Bezpieczne zakupy świąteczne – porady Policji

Napisał

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji udziela kluczowych rad, jak zabezpieczyć się przed kradzieżą i oszustwami podczas gorączki przedświątecznych zakupów w sklepach i internecie.

W okresie przedświątecznym, gdy zakupy stają się priorytetem, łatwo zapomnieć o podstawach bezpieczeństwa. Oto przypomnienie ważnych zasad:

  • W miejscach publicznych: Bądźcie czujni, rozdzielajcie pieniądze i nie pokazujcie zawartości portfela podczas płacenia. Unikajcie przechowywania wartościowych przedmiotów w łatwo dostępnych kieszeniach.
  • Podczas podróży: Nie zostawiajcie bagażu bez opieki. Klucze do mieszkania noście osobno od dokumentów z adresem.
  • Zakupy online: Uważajcie na oferty "zbyt dobre, by mogły być prawdziwe" i dokonujcie zakupów tylko na sprawdzonych stronach. Nie udostępniajcie danych kart i haseł.

Pamiętajcie, aby podczas zakupów z dziećmi zachować szczególną ostrożność – nauczcie je, co robić w przypadku zagubienia. W sieci, obok zachowania ostrożności przy okazjach i promocjach, kluczowe jest sprawdzanie wiarygodności sprzedawców i unikanie płacenia z góry za niepewne produkty.

Policja apeluje: Nie pozwólcie, aby świąteczna gorączka zakupów przysłoniła zdrowy rozsądek i czujność. Ochrona przed kradzieżą i oszustwami to podstawa bezpiecznych i spokojnych Świąt.

Czytany 190 razy
Odsłon artykułów:
17521245

Odwiedza nas 210 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…