piątek, 22 marzec 2024 08:57

"Bankowcy dla CyberEdukacji": Kampania edukacyjna o cyberbezpieczeństwie

Napisał

Kampania „Bankowcy dla CyberEdukacji”, zainicjowana przez Związek Banków Polskich i partnerów, ma na celu podniesienie świadomości użytkowników internetu na temat cyberzagrożeń i metod ich unikania.

Jak informuje tarnowska policja, kampania „Bankowcy dla CyberEdukacji”, organizowana przez Związek Banków Polskich, Fundację Warszawski Instytut Bankowości, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa i Policję, skupia się na edukowaniu społeczeństwa w zakresie zagrożeń w internecie oraz metod ochrony przed nimi. Inicjatywa ta wprowadza serię filmów edukacyjnych z udziałem znanych osobistości, które przekazują wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z cyfrowych zasobów.

Kampania podkreśla, że cyberprzestępcy często wykorzystują technikę phishingu, polegającą na podszywaniu się pod zaufane osoby lub instytucje w celu wykradzenia danych osobowych. Aby zwiększyć bezpieczeństwo w sieci, apeluje o zachowanie ostrożności, ochronę danych dostępowych oraz uważność na niebezpieczne komunikaty pochodzące z nieoficjalnych źródeł.

Czytany 72 razy
Odsłon artykułów:
17521562

Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…