wtorek, 12 marzec 2024 16:35

Policja ostrzega przed nową falą oszustw w Tarnowie i okolicach

Napisał

Tarnowscy policjanci intensyfikują ostrzeżenia przed oszustami, którzy stosują coraz to nowe metody ataków, szczególnie skierowane przeciwko seniorom. Ostatnie próby oszustw wykorzystujące dramatyczną historię wypadku drogowego są przykładem zuchwałości przestępców.

Policja w Tarnowie alarmuje o nasilających się próbach oszustw, mających na celu wyłudzenie pieniędzy od seniorów poprzez budzenie strachu historią o wypadku drogowym, w którym rzekomo ginie kobieta w ciąży. W ostatnim czasie, między 29 lutego a 1 marca 2024 roku, zanotowano próby oszukania czterech seniorek w wieku od 82 do 92 lat, które dzięki rozwadze uniknęły pułapki.

Oszuści, dzwoniący późnym wieczorem lub w nocy, przedstawiają przerażające scenariusze wymagające natychmiastowego wpłacenia kaucji za rzekomo zatrzymanego członka rodziny w wyniku tragicznego wypadku. Żądane kwoty sięgają od 100 tysięcy do 360 tysięcy złotych. Mimo to, dzięki stanowczej postawie potencjalnych ofiar, które odłożyły słuchawkę, nie udało się przestępcom osiągnąć swojego celu.

Tarnowscy funkcjonariusze podkreślają, że w obliczu tego typu prób oszustwa, najważniejsza jest niezachwiana ostrożność i natychmiastowe rozłączenie się w przypadku próby wyłudzenia pieniędzy. Wzywają do czujności i informowania o podejrzanych kontaktach, aby zapobiec dalszym próbom wyłudzeń.

 

Czytany 180 razy
Odsłon artykułów:
17511534

Odwiedza nas 382 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…