środa, 06 marzec 2024 17:22

Pilotażowy projekt Komendy Głównej Policji w odpowiedzi na potrzeby szybkiej reakcji przy zgłaszaniu zaginięć dzieci

Napisał

Komenda Główna Policji wprowadza pilotażowy projekt umożliwiający bezpośredni kontakt telefoniczny z dyżurnym w przypadku zgłaszania zaginięcia dziecka, z inicjatywą skupiającą się na województwach małopolskim i opolskim.

Jak informuje tarnowska policja, w odpowiedzi na społeczne oczekiwania i niedawne tragedie, Komenda Główna Policji uruchomiła projekt, który umożliwia osobom zgłaszającym zaginięcie dziecka bezpośrednie połączenie z dyżurnym policji za pomocą specjalnego telefonu. Celem jest zapewnienie szybkiej i efektywnej reakcji na zgłoszenia, które mogą zagrozić życiu lub zdrowiu dzieci. Projekt pilotażowy, realizowany w województwach małopolskim i opolskim, obejmuje łącznie 79 jednostek Policji.

W ramach projektu adresowano również kwestię zmieniającego się modelu poszukiwania pomocy przez dzieci, podkreślając rosnącą rolę czatów jako alternatywy dla tradycyjnych połączeń telefonicznych. W celu szerzenia wiedzy o dostępnych formach wsparcia, Komenda Główna Policji opracowała materiały informacyjne o telefonach zaufania i czatach, które są dostępne w jednostkach Policji oraz na portalu policja.pl.

Inicjatywa ta jest reakcją na tragiczne wydarzenia, takie jak śmierć 14-letniej dziewczynki w Andrychowie, która podkreśliła potrzebę usprawnienia systemu reagowania na zagrożenia dla najmłodszych. Projekt pilotażowy będzie podlegał ewaluacji po 3 miesiącach, by ocenić jego efektywność i zasadność dalszego wdrożenia.

Czytany 114 razy
Odsłon artykułów:
17517992

Odwiedza nas 161 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…