środa, 28 luty 2024 03:00

Małopolska inwestuje 18 mln zł w rozwój infrastruktury rekreacyjno-sportowej

Napisał

Województwo Małopolskie zainwestuje 18 mln zł w rozbudowę i modernizację lokalnej infrastruktury sportowej, finansując 133 inwestycje w ramach projektu "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS".

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, w 2024 roku, w ramach projektu "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS", 128 jednostek samorządu terytorialnego z Małopolski otrzyma dotacje na realizację 133 inwestycji sportowo-rekreacyjnych. Program ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców poprzez rozwój infrastruktury sportowej, umożliwiając aktywne spędzanie czasu i rozwijanie sportowych pasji.

Inicjatywa skupia się na budowie nowych obiektów oraz modernizacji i rewitalizacji istniejących miejsc aktywności fizycznej, które są w złym stanie technicznym. Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski, podkreśla, że inwestycje te są kluczowe dla promowania zdrowego stylu życia i dają szansę na odkrywanie sportowych talentów wśród mieszkańców.

Wśród finansowanych projektów znajdują się m.in. modernizacja boisk, budowa nowych obiektów sportowych w gminach takich jak Tuchów, czy Ryglice:

  • W ramach projektu "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS", Gmina Tuchów otrzymała finansowanie na modernizację istniejącego boiska sportowego. Projekt zakłada budowę nowego boiska na miejscu starego, demontowanego boiska asfaltowego przy Szkole Podstawowej, zlokalizowanego na działce nr 307 w Buchcicach. Całkowita wartość inwestycji wynosi 174 490 zł.
  • W Ryglicach, w ramach tego samego projektu, przewidziano modernizację boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych- jednostce powiatu tarnowskiego. Inwestycja ta została wyceniona na 175 460 zł i ma na celu poprawę infrastruktury sportowej dla uczniów oraz mieszkańców powiatu tarnowskiego.

Inwestycje te mają na celu nie tylko poprawę dostępności i standardu obiektów sportowych, ale również wsparcie lokalnych społeczności w aktywnym spędzaniu czasu.

Czytany 99 razy
Odsłon artykułów:
17365530

Odwiedza nas 211 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…