czwartek, 01 luty 2024 11:28

W obronie Starosty Tarnowskiego w związku z jego zatrzymaniem

Napisał

W obliczu zatrzymania Starosty Tarnowskiego, Romana Łucarza, wyrażają solidarność i obronę jego dobrego imienia radni Rady Powiatu Tarnowskiego oraz Jacek Hudyma, Wicestarosta, apelując o zaprzestanie naruszania jego dóbr osobistych.

W reakcji na niedawne zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Starosty Tarnowskiego, Romana Łucarza, przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie, radni Rady Powiatu Tarnowskiego oraz Jacek Hudyma, Wicestarosta, publicznie wyrazili swoje zaniepokojenie oraz solidarność. W opublikowanych oświadczeniach podkreślono wieloletnią bezkonfliktową współpracę z Łucarzem oraz jego ugruntowaną pozycję jako uczciwego i sumiennie działającego urzędnika.

"Znamy Romana Łucarza jako radnego powiatu oraz od jedenastu lat sprawującego funkcję starosty i nigdy nie mieliśmy cienia wątpliwości odnośnie jego uczciwości i sumienności w wypełnianiu obowiązków służbowych" – czytamy w oświadczeniu Radnych Rady Powiatu Tarnowskiego.

Wicestarosta Tarnowski, Jacek Hudyma, wezwał do zaprzestania wszelkich działań naruszających dobra osobiste Łucarza, podkreślając, że takie działania będą podlegały weryfikacji pod kątem ich bezprawności. Hudyma zaapelował o powstrzymanie się od działań mogących zaszkodzić reputacji Starosty Tarnowskiego, wskazując na możliwe konsekwencje prawne dla osób naruszających jego dobra osobiste.

Apelując o szybkie wyjaśnienie sytuacji, radni oraz Wicestarosta wyrazili nadzieję na sprawiedliwe traktowanie sprawy i obronę dobrego imienia Starosty, który w przekonaniu wielu mieszkańców oraz współpracowników uchodzi za wyjątkowo uczciwego człowieka, cieszącego się dużym poparciem społecznym.

Czytaj także: Śledztwo w sprawie podejrzeń o nadużycia w Tarnowie: Starosta i Dyrektor PCPR zatrzymani

Czytany 362 razy
Odsłon artykułów:
17463343

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…