wtorek, 30 styczeń 2024 04:48

Programy kolędnicze w Ryglicach: Świętowanie tradycji i kultury lokalnej

Napisał

W Spichlerzu Dworskim w Ryglicach odbyło się wyjątkowe spotkanie kolędnicze, które zainicjowało Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach, podkreślając bogactwo tradycji i kultury lokalnej.

Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach zorganizowało Programy Kolędnicze, które odbyły się w Spichlerzu Dworskim w Ryglicach. Wydarzenie to zgromadziło licznych lokalnych artystów, którzy zaprezentowali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Na scenie wystąpili: zespół wokalny Wiolinki z CKPIT w Ryglicach, młodzieżowa kapela Z Pod Dęba z Zalasowej, zespół ludowy W Kuźni u Kowala z Kowalowej, a także kolędnicy Ździebloki z Lubczy i kapela Spod Kokocza z Lubczy oraz dorosła grupa kolędnicza z Zalasowej Zalasowioki z przedstawieniem "Herody".

Spotkanie uświetnili swoją obecnością wicemarszałek Józef Gawron oraz Marta Malec-Lech z zarządu województwa małopolskiego. Wicemarszałek Józef Gawron podkreślił, że wspólne kolędowanie to piękny zwyczaj, który wzmacnia i integruje lokalne społeczności, jednocześnie kultywując bogactwo dziedzictwa kulturalnego regionu. Marta Malec-Lech z zarządu województwa zwróciła uwagę na znaczenie takich wydarzeń dla prezentacji talentów i pasji mieszkańców Małopolski, podkreślając ich zaangażowanie w pielęgnowanie tradycji.

Wydarzenie to, jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, jest ważnym elementem świąteczno-noworocznych obchodów w regionie, celebrującym zarówno tradycję, jak i współczesną kreatywność artystyczną.

Czytany 391 razy
Odsłon artykułów:
17595330

Odwiedza nas 257 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…