poniedziałek, 29 styczeń 2024 12:10

Śledztwo w sprawie podejrzeń o nadużycia w Tarnowie: Starosta i Dyrektor PCPR zatrzymani

Napisał

Starosta Tarnowski, Roman Ł., oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Anna G., zostali zatrzymani w ramach śledztwa dotyczącego podejrzeń o nadużycia w urzędzie.

W wyniku operacji prowadzonej przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie, Starosta Tarnowski, Roman Ł., oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Anna G., zostali zatrzymani w minioną sobotę pod zarzutem nadużycia władzy urzędniczej i możliwego utrudniania postępowania karnego. Te działania są częścią większego dochodzenia w sprawie podejrzeń o korupcję i nadużycia w urzędzie.

Roman Ł. został tymczasowo umieszczony w areszcie na okres jednego miesiąca, co ma zapewnić sprawiedliwy przebieg śledztwa. Wobec Anny G. zastosowano środki zapobiegawcze takie jak poręczenie majątkowe, dozór policji i zawieszenie w czynnościach służbowych.

Prokuratura Okręgowa w Krakowie, prowadząca dochodzenie, nie udziela szczegółowych informacji na temat sprawy, zasłaniając się dobrem prowadzonego śledztwa. Jak podkreśla rzecznik prokuratury, Janusz Kowalski, sprawa jest w toku i może rozwijać się w przyszłości.

Czytany 653 razy
Odsłon artykułów:
17463400

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…