piątek, 26 styczeń 2024 10:29

Podtopienia i Zamknięcie Dróg w Gminie Szerzyny wskutek Intensywnych Opadów

Napisał

Wójt Gminy Szerzyny, Grzegorz Gotfryd, informował w czwartek o poważnych podtopieniach w gminie, spowodowanych intensywnymi opadami deszczu i szybkim topnieniem śniegu. Dotknięte w ostatnich dniach tymi zdarzeniami zostały potoki Olszynka i Swoszowianka.

Z powodu ciągłych i intensywnych opadów deszczu, jak również w wyniku topnienia pokrywy śnieżnej, w Gminie Szerzyny doszło do podwyższenia stanu wód w potokach Olszynka i Swoszowianka. Ta niekorzystna sytuacja meteorologiczna spowodowała lokalne podtopienia, zamulenia rowów, przepustów oraz podmycia przyczółków mostów. Zalana została również płyta stadionu piłkarskiego LKS Olszynka Ołpiny, a woda wdarła się do szatni klubowej.

W odpowiedzi na te wydarzenia, strażacy zdecydowali o zamknięciu niektórych odcinków dróg gminnych, które są nieprzejezdne. Wójt gminy, Grzegorz Gotfryd, apeluje o ostrożność i przestrzeganie oznaczeń. Na szczęście, prognozy pogodowe wskazują na ustanie opadów atmosferycznych. Sytuacja jest monitorowana na bieżąco przez odpowiednie służby.

Czytany 265 razy
Odsłon artykułów:
17520542

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…