czwartek, 02 maj 2024 11:28

Nowa inwestycja w Gminie Szerzyny: Centrum Kultury i Nauki

Napisał

Gmina Szerzyny planuje utworzyć nową placówkę kształcenia artystycznego. Centrum Kultury i Nauki w Szerzynach ma być miejscem, które wesprze rozwój artystyczny dzieci i młodzieży oraz stanie się kulturalnym centrum społeczności.

Gmina Szerzyny, znana z talentów muzycznych, zainicjowała projekt nowego Centrum Kultury i Nauki, które będzie służyć mieszkańcom i pomagać w rozwijaniu umiejętności artystycznych dzieci i młodzieży.

Jak informuje wójt gminy Grzegorz Gotfryd, wielu rodziców z gminy wysyła swoje pociechy do szkół muzycznych w okolicznych miastach, takich jak Jasło, Tuchów czy Tarnów. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na taki wysiłek finansowy. Dwie działające orkiestry dęte oraz ognisko muzyczne w Żurowej wskazują na potencjał młodzieży, który warto wykorzystać na miejscu.

Po dwóch latach prac koncepcyjnych i projektowych gmina uzyskała pozwolenie na budowę Centrum Kultury i Nauki. W ramach inwestycji powstaną m.in. sala koncertowa na 200 osób, sale do nauki gry na instrumentach, gminna biblioteka, dom kultury oraz przestrzeń dla organizacji pozarządowych i rozwijania kreatywności młodych ludzi.

Dokumentacja projektowa powstała dzięki dofinansowaniu od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2022 roku. Realizacja inwestycji ma nastąpić w nowej kadencji samorządu.

Czytany 260 razy
Odsłon artykułów:
17520267

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…