sobota, 13 styczeń 2024 10:17

Akcja "Bezpieczne Lodowiska 2024" organizowana przez Państwową Straż Pożarną

Napisał

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej organizuje akcję "Bezpieczne Lodowiska 2024", mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa na lodowiskach.

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, z informacją przekazaną przez PSP w Tarnowie, inicjuje ogólnopolską akcję "Bezpieczne Lodowiska 2024". Akcja ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej podczas korzystania z lodowisk w okresie zimowym, szczególnie na terenach boisk szkolnych, parków i osiedli.

W ramach akcji, strażacy będą wspierać organizację lodowisk na prośbę dyrektorów szkół lub zarządców terenów, po uzyskaniu pisemnej zgody na pobór wody i wylanie lodowiska oraz przygotowania terenu przez zgłaszających. Niezbędne jest wyrównanie nawierzchni i zabezpieczenie miejsca bandami z piasku lub śniegu.

Wsparcie w przygotowaniu lodowiska zostanie udzielone przez jednostki ratowniczo-gaśnicze PSP lub OSP, zależnie od warunków atmosferycznych. Organizatorzy lodowisk odpowiadają za bezpieczeństwo korzystających z nich dzieci. Celem akcji jest zapewnienie bezpiecznego środowiska rekreacyjnego i unikanie niebezpieczeństw w związku z zamarzniętymi zbiornikami wodnymi.

Czytany 158 razy
Odsłon artykułów:
17463330

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…