sobota, 06 styczeń 2024 08:15

Apel policji o pomoc dla osób narażonych na wychłodzenie w okresie zimowym

Napisał

Tarnowska policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby narażone na wychłodzenie w zimie, szczególnie bezdomnych, starszych i osób pod wpływem alkoholu.

W obliczu niskich temperatur, policja apeluje o czujność i reagowanie na sytuacje, gdzie osoby, szczególnie bezdomne, starsze lub nietrzeźwe, są narażone na wychłodzenie. W przypadku zauważenia kogoś w takiej sytuacji, należy niezwłocznie powiadomić służby, dzwoniąc na numer alarmowy. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez funkcjonariuszy.

Policjanci w okresie zimowym zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. W przypadku odnalezienia takich osób, oferują pomoc i przewożą ich do ośrodków zapewniających ciepło i posiłki. Podkreślają także, że alkohol nie jest środkiem na rozgrzewkę, a wręcz zwiększa ryzyko wychłodzenia.

Apeluje się do społeczeństwa, aby nie być obojętnym na potrzeby innych, zwłaszcza w mroźne dni. Jeden telefon może uratować życie. Informacje o dostępnych formach wsparcia, takich jak schroniska czy jadłodajnie, udzielane są Komendę Miejską Policji w Tarnowie, a  także przez Straż Miejską w Tarnowie.

Czytany 204 razy
Odsłon artykułów:
17511599

Odwiedza nas 394 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…