wtorek, 14 listopad 2023 18:10

Gmina Ryglice świętowała Niepodległość

Napisał

W Ryglicach odbyły się uroczystości upamiętniające 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, podczas których były akcenty religijne, kulturalne i patriotyczne zaangażowanie lokalnej społeczności.

Ryglice w sobotę, 11 listopada, świętowały rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień pełen patriotyzmu rozpoczął się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym. Następnie mieszkańcy wraz z pocztami sztandarowymi i Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Zalasowej udali się na Plac Św. Katarzyny. Tam odbyło się podniesienie flagi państwowej oraz odśpiewanie hymnu, co wzmacniało poczucie wspólnoty narodowej.

Kulminacyjnym momentem były uroczystości przy pomnikach, gdzie delegacje złożyły kwiaty, oddając hołd tym, którzy walczyli o wolność Polski.

Dzień zakończył się patriotycznym śpiewaniem w Spichlerzu dworskim, gdzie zespół Familia i Chór z parafii Św. Jakuba w Tuchowie zapewniły muzyczną oprawę, celebrując niepodległość.

Dzień wcześniej uczniowie z Ryglic uczcili Narodowe Święto Niepodległości uczestnicząc w Marszu Niepodległości, który prowadził na cmentarz wojskowy. Na Rynku w Ryglicach młodzież wraz z nauczycielami odśpiewała hymn Polski, a na cmentarzu odbyła się modlitwa za zmarłych. Podobne wydarzenie zorganizowane zostało w Zalasowej, gdzie uczniowie przeszli na miejscowy Cmentarz Wojenny nr 166. W Kowalowej przygotowano wieczornicę patriotyczną w kościele parafialnym. Uroczystości patriotyczne miały miejsce także w innych szkołach gminy, podkreślając znaczenie niepodległości Polski.

Fot.: CKPiT w Ryglicach

Czytany 265 razy
Odsłon artykułów:
17546155

Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…