sobota, 11 listopad 2023 02:15

XIII Powiatowy Pieszy Rajd Niepodległości na Górze Liwocz

Napisał

Góra Liwocz stała się miejscem XIII Powiatowego Pieszego Rajdu Niepodległości, organizowanego przez Starostwo Powiatu Jasielskiego, Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, upamiętniającego 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Informując o tym wydarzeniu, Starostwo Powiatu Jasielskiego podkreśliło, że trzynasty Powiatowy Pieszy Rajd Niepodległości na Górę Liwocz zgromadził uczestników, którzy wyruszyli na szczyt dwoma turystycznymi szlakami. W Sanktuarium na Górze Liwocz odbyła się modlitwa za Ojczyznę i pokój na świecie, poprowadzona przez ks. kanonika Gerarda Stanulę.

Po oficjalnej części, w tym Apelu Pamięci i śpiewie Hymnu Państwowego, Starosta Jasielski Adam Pawluś wygłosił przemówienie, podkreślając znaczenie Niepodległości Polski. Nastąpiło złożenie kwiatów na cześć Żołnierzy AK oraz podziękowania dla kapłanów i wychowawców za ich wkład w uroczystość.

Wydarzenie zakończyło się koncertem pieśni patriotycznych, z udziałem władz powiatowych i lokalnych, duchowieństwa oraz dyrektorów szkół. Starosta zaprosił również do uczestnictwa w przemarszu na Narodowe Święto Niepodległości, podkreślając znaczenie patriotyzmu i suwerenności państwa.

Czytany 230 razy
Odsłon artykułów:
17456946

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…