czwartek, 26 październik 2023 10:40

Gmina Ryglice otrzymuje blisko milion złotych na odbudowę dróg

Napisał

W odpowiedzi na zniszczenia spowodowane przez letnie ulewy, Wojewoda Małopolski przyznał gminie Ryglice prawie 1 000 000 zł na renowację dróg, co przyczyni się do poprawy warunków życia lokalnej społeczności.

W obliczu poważnych zniszczeń infrastruktury drogowej, do jakich doszło w wyniku nawalnych deszczy w lipcu i sierpniu, gmina Ryglice otrzymała znaczące wsparcie finansowe. Wojewoda Małopolski zatwierdził dofinansowanie w wysokości 880 000 zł, przeznaczone na odbudowę i położenie nakładek asfaltowych na uszkodzonych odcinkach dróg.

Konkretne projekty remontowe obejmują trzy drogi: drogę "na Góry" w Zalasowej, drogę "na Przybyłę i Kitę" w Joninach oraz ul. Boratyńskiego w Ryglicach. Dofinansowanie pokryje 80% kosztów renowacji, z pozostałymi 20% finansowanymi z budżetu gminy. Zgodnie z warunkami wsparcia, gmina Ryglice musi zakończyć te inwestycje drogowe do końca bieżącego roku, co podkreśla pilność tych działań.

Burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn, zaznacza, że te kluczowe inwestycje nie tylko znacząco poprawią komfort podróżowania dla mieszkańców, ale także zachęcą do lokalizowania nowych inwestycji budowlanych wzdłuż odnowionych dróg. Poprawa infrastruktury jest niezbędna dla dalszego rozwoju i prosperity gminy.

Ta inicjatywa jest częścią szerszego wniosku, który wojewoda małopolski Łukasz Kmita przedstawił na początku października 2023 r., apelując o środki z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wniosek, obejmujący 45 zadań w 18 jednostkach samorządu terytorialnego, podkreśla zaangażowanie władz regionalnych i krajowych w reagowanie na wyzwania związane ze skutkami ekstremalnych warunków pogodowych. Więcej: Rządowe wsparcie na odbudowę infrastruktury w Małopolsce

Czytany 333 razy
Odsłon artykułów:
17371692

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…