poniedziałek, 23 październik 2023 16:47

Tydzień Misyjny diecezji pod znakiem ks. Jana Czuby

Napisał

Upamiętniając 25. rocznicę śmierci ks. Jana Czuby, tarnowskiego misjonarza, Tydzień Misyjny w diecezji jest hołdem dla jego poświęcenia i służby na rzecz pokoju w Kongu.

Tegoroczny Tydzień Misyjny w diecezji tarnowskiej ma szczególny charakter, koncentrując się na wdzięczności za heroiczne życie, pochodzącego ze Słotowej, ks. Jana Czuby, który poległ w Kongu 25 lat temu. Jego życie i ofiara są symbolem pokoju, ważnym zarówno lokalnie, jak i globalnie.

Jak informuje Diecezja Tarnowska, kulminacją uczczenia była wizyta Biskupa Ildeverta Mouangi z Kinkala, która rozpoczęła się 21 października. Podczas Mszy św. w parafii w Pilznie, biskup podkreślił znaczenie posługi ks. Czuby dla Kościoła w Kongo, nazywając go symbolem odwagi i pokoju w trudnych czasach.

Ks. Jan Czuba, nazywany Tâta Janem, został brutalnie zamordowany podczas konfliktu, pozostając wiernym swojemu powołaniu mimo zagrożenia życia. Jego śmierć podkreśliła jego głęboką wiarę i oddanie, czyniąc go wzorem męstwa i miłości w służbie innym. Biskup Mouangi zaznaczył, że postawa ks. Czuby, jego poświęcenie i ostateczna ofiara, są trwałym dziedzictwem miłości i pokoju.

Ponadto w dniu dzisiejszym odbyło się z okazji 25- lecia śmierci ks. Jana, spotkanie Rodziny Radia Maryja w parafii pw. NMP Królowej Polski w Słotowej.

Fot.: zdjęcie archiwalne- kościół w Słotowej

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 253 razy
Odsłon artykułów:
17605588

Odwiedza nas 183 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…