sobota, 11 maj 2024 13:10

Inspirująca podróż duchowa: Wspomnienia biskupa Czesława Stanuli

Napisał

W autobiografii "Na ścieżkach misyjnego biskupstwa", biskup Czesław Stanula CSsR dzieli się swoim życiem pełnym oddania i misyjnej służby, od Polski po Amerykę Łacińską. Publikacja zbiega się z czwartą rocznicą jego śmierci.

Wydawnictwo Redemptorystów Homo Dei prezentuje autobiografię "Na ścieżkach misyjnego biskupstwa", opisującą życie biskupa Czesława Stanuli CSsR. Książka ukazuje jego niestrudzoną służbę jako misjonarza i biskupa, począwszy od Polski, a skończywszy na diecezjach w Argentynie i Brazylii. W dziele odnajdziemy refleksje biskupa, który nigdy nie żałował swoich życiowych decyzji: wstąpienia do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, kapłaństwa oraz wyjazdu na misje.

Autobiografia, opracowana przez o. Józefa Grzywacza CSsR, przybliża czytelnikowi myśli i wydarzenia, które ukształtowały życie Stanuli. Opisuje on swoją drogę od prostego chłopca ze wsi Szerzyny do biskupa, który nieustannie dążył do służenia Bogu i ludziom. Największy nacisk położony jest na jego posługę w diecezjach Floresta i Itabuna, gdzie poświęcił się budowaniu społeczności i ewangelizacji.

Biskup Stanula wyraża wdzięczność dla wszystkich, którzy towarzyszyli mu na tej drodze, szczególnie dla o. Franciszka Micka CSsR, który zachęcił go do podzielenia się swoją historią. Opowieść ta nie jest tylko zapisem życia jednostki, ale świadectwem niezachwianej wiary i poświęcenia dla wyższych celów.

W dniu czwartej rocznicy śmierci biskupa, 14 maja 2024 roku, w rodzinnej parafii w Szerzynach odbędzie się Msza Święta, po której zaplanowano oficjalną prezentację książki. To wydarzenie nie tylko uhonoruje pamięć biskupa, ale także umożliwi wiernym głębsze zrozumienie jego duchowego dziedzictwa.

Fot. arch.: Krzysztof Jasiński

Czytany 172 razy
Odsłon artykułów:
17464947

Odwiedza nas 249 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…