sobota, 30 wrzesień 2023 19:54

Nowe agregaty prądotwórcze dla Państwowej Straży Pożarnej w Województwie Podkarpackim

Napisał

Państwowa Straż Pożarna w województwie podkarpackim otrzymała 33 nowe agregaty prądotwórcze o wartości 1,2 mln zł z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Nowy sprzęt zwiększy bezpieczeństwo i możliwości ochrony zdrowia i życia mieszkańców regionu, umożliwiając efektywne działanie tam, gdzie brakuje dostępu do elektryczności.

Jak informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, do jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej w województwie podkarpackim trafiły nowe agregaty prądotwórcze. Sprzęt, wart 1,2 mln zł, został przekazany przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych, aby wspierać Straż Pożarną w miejscach, gdzie brakuje prądu. Uroczystość przekazania sprzętu odbyła się na placu Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie.

Agregaty te mają kluczowe znaczenie w czasie przerw w dostawie prądu, spowodowanych na przykład nagłymi zdarzeniami atmosferycznymi, takimi jak burze czy intensywne opady śniegu. Będą one używane do awaryjnego zasilania urządzeń podtrzymujących lub ratujących życie, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo obiektów, takich jak szpitale.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podkreśliła znaczenie nowego sprzętu dla komend straży pożarnej, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, takich jak powodzie. Dzięki nowym agregatom, straż pożarna będzie lepiej wyposażona, aby reagować adekwatnie do potrzeb i zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom województwa.

Dodatkowo, rząd wprowadził Program modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2022-2025. W ramach tego programu, PSP otrzyma 1,9 mld zł na inwestycje i modernizacje, co dodatkowo wzmocni bezpieczeństwo i skuteczność działań ratowniczych na terenie województwa podkarpackiego.

Czytany 175 razy
Odsłon artykułów:
17282010

Odwiedza nas 237 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…