środa, 20 wrzesień 2023 19:35

Ponad 153 mln zł na modernizację, przebudowę lub doposażenie małopolskich szpitalnych oddziałów ratunkowych

Napisał

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita ogłosił wyniki konkursu z Funduszu Medycznego, który przyniesie wsparcie placówkom medycznym w Małopolsce. 15 szpitali z regionu otrzyma łącznie ponad 153 mln zł na modernizację, przebudowę lub doposażenie swoich szpitalnych oddziałów ratunkowych.

Konkurs z Funduszu Medycznego, inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy, przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia, ma na celu poprawę infrastruktury ratownictwa medycznego w Polsce. Tylko w Małopolsce, która ma 21 szpitalnych oddziałów ratunkowych i 10 Izb Przyjęć, liczba pacjentów korzystających z tych placówek wynosiła prawie 65 tysięcy tylko w lipcu 2023 roku.

Według informacji Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, 15 małopolskich szpitali otrzyma znaczące wsparcie finansowe. Środki zostaną przeznaczone na modernizację, przebudowę i doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych, w tym pracowni diagnostycznych. Dla pacjentów oznacza to poprawę jakości leczenia, bezpieczeństwa oraz komfortu.

Fundusz Medyczny, obliczony na najbliższe 10 lat w kwocie 40 mld zł, stanowi ważny krok w inwestowaniu w polski system ochrony zdrowia. Dla wielu placówek medycznych to konkretne wsparcie na unowocześnienie i usprawnienie działania szpitalnych oddziałów ratunkowych. Wnioski o dofinansowanie mogły składać placówki, które na dzień ogłoszenia konkursu udzielały świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie SOR.

Dofinansowanie modernizacji szpitalnych oddziałów ratunkowych to ważny krok w zapewnieniu pacjentom szybszej i skuteczniejszej opieki medycznej. Minister zdrowia Katarzyna Sójka podkreśliła, że środki trafią również na nowoczesną aparaturę diagnostyczną, która wspomoże pracę szpitalnych oddziałów ratunkowych i przyczyni się do skrócenia czasu diagnozy i leczenia pacjentów.

Wsparcie finansowe z Funduszu Medycznego jest jednym z kamieni milowych w inwestowaniu w ochronę zdrowia Polaków, zapewniając nie tylko nowoczesne warunki pracy lekarzy i personelu medycznego, ale także skracając czas oczekiwania pacjentów na niezbędną pomoc medyczną.

Wśród dofinansowanych placówek znalazł Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie z dofinansowaniem w wysokości 14 747 000 zł.

Czytany 241 razy
Odsłon artykułów:
17450722

Odwiedza nas 343 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…