wtorek, 19 wrzesień 2023 15:59

Jubileuszowy XV Festiwal Kultury Pogórzańskiej w Ryglicach

Napisał

W niedzielę, 17 września 2023 r., Ryglice stały się sercem kultury pogórzańskiej. Jubileuszowy XV Festiwal zgromadził licznych mieszkańców, gości oraz artystów, świętując tradycję i dziedzictwo kulturowe regionu.

Wydarzenie przyciągnęło wielu gości, w tym wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego, Wojciecha Skrucha.

W konkursie „O Złotą Podkowę Pogórza” zaprezentowało się 17 grup śpiewaczych i kapel ludowych. Najwyższą nagrodę zdobyła Kapela Zastawnych z Brzostku. Wysokie miejsca zajęły również Kapela Trzcinicoki z Trzcinicy oraz Grupa śpiewacza Zza Lasu z Zalasowej.

Podczas festiwalu wręczono Srebrną Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyża Małopolski Teresie Lisak za jej wkład w ochronę dziedzictwa kulturowego regionu.

Z kolei w konkursie „Najpiękniejszy ogród wodny w Gminie Ryglic” zwyciężył Dariusz Oleś z Kowalowej.

Festiwal obfitował w liczne atrakcje, w tym biesiadę taneczną, tradycyjne potrawy oraz atrakcje dla dzieci. Wśród wystawców znalazły się m.in. stoiska z produktami lokalnymi i twórców ludowych.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego oraz współpracy z wieloma lokalnymi partnerami, w tym Kołem Gospodyń Wiejskich w Lubczy oraz Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

Patronem medialnym wydarzenia był portal ryglice-okolice.pl

Czytany 163 razy
Odsłon artykułów:
17030147

Odwiedza nas 497 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…