wtorek, 13 czerwiec 2023 00:52

Powiatowe Święto Rodziny

Napisał

W Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej odbyło się V Powiatowe Święto Rodziny, połączone z XII Sanktuaryjnym Festynem Rodzinnym. Była to okazja do wspólnej modlitwy za polskie rodziny, jak również miłego spędzenia czasu dla wszystkich, którzy w niedzielę odwiedzili tuchowskie sanktuarium. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem starosty tarnowskiego – Romana Łucarza.

- Rodzina w Polsce, dla Polaków była i jest najważniejsza. I nic tego nie zmieni. I żadne działania godzące w rodzinę nie będą przez nas tolerowane - powiedział podczas oficjalnego otwarcia uroczystości starosta tarnowski Roman Łucarz. Dlatego też u matki w Tuchowie nie tylko robimy festyn, ale też modlimy się o to, żeby wspierała i otaczała płaszczem swojej matczynej opieki nasze polskie rodziny, szczególnie z powiatu tarnowskiego.

Po raz ostatni gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia był ojciec Bogusław Augustowski, który na dalszą posługę udaje się do krakowskiego sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć w posłudze na rzecz dobra lokalnej społeczności Powiatu Tarnowskiego, za współorganizację święta Rodziny "U Matki", jak również za całokształt działalności duszpasterskiej ukierunkowanej na duchowe umacnianie człowieka, a także upiększanie bazyliki tuchowskiej starosta Roman Łucarz wręczył kustoszowi ojcu Bogusławowi nasze najwyższe wyróżnienie, czyli Grosz Ziemi Tarnowski.

Wobec tej odpowiedzialnej roli, jaką w naszym społeczeństwie odgrywa rodzina, nie można przejść obojętnie - nie można o niej zapominać. Tak naprawdę my tutaj stanowimy tą najpiękniejszą, polską rodzinę powiedziała poseł Anna Pieczarka uczestnicząca w tym wydarzeniu.

- Wszystko jest w ramach promocji zdrowej rodziny. To się dzieje już od dwunastu lat. Cieszymy się bardzo, że przy pięknej pogodzie, możemy być razem. Wszyscy tutaj świetnie się bawią – mówi o. Bogusław Augustowski, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium w Tuchowie.

W uroczystościach uczestniczyli także: W imieniu posła Norberta Kaczmarczyka, brat - Konrad, wiceprzewodniczący sejmiku woj. małopolskiego Wojciech Skruch, radni powiatowi, Grażyna Karaś i Władyslaw Olszówka, szef WCR w Tarnowie ppłk Piotr Rowiński, burmistrz Tuchowa Magdalena Marszalek, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Anna Górska oraz radni Rady Miejskiej w Tuchowie.

Piękna pogoda i ogromne zaangażowanie zarówno uczestników, jak i organizatorów, gwarantowały świetną zabawę i wielopokoleniową integrację. Na spragnionych czekały zimne napoje, a na głodnych potrawy z grilla. Kusiły też pyszne domowe ciasta i owoce z truskawkami na czele. Uzyskane w trakcie pikniku pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie nowych drzwi do sanktuarium.

Na zakończenie muzyczne show po śląsku - na scenie zaprezentował się znany i lubiany Duet Karo - przebojowe piosenki, zabawne i dowcipne anegdoty, a przede wszystkim znakomita zabawa.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Fot.: Wojciech Kras, Sylwia Niemiec

Czytany 514 razy
Odsłon artykułów:
17594800

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…