poniedziałek, 15 maj 2023 19:23

Karetka pojedzie na Ukrainę

Napisał

Na parkingu przy budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyło się symboliczne przekazanie ambulansu sanitarnego Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego na rzecz ukraińskiej organizacji - Fundacji Charytatywnej Shalom Dnipro Ukraina. W spotkaniu uczestniczyli: starosta Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma, oraz pełnomocnik fundacji - Nataliya Magiera.

- Powiat tarnowski przekazuje karetkę społeczności lokalnej w Ukrainie, która posłuży do transportu sanitarnego. Zapotrzebowanie - przede wszystkim medyczne - jest ogromne i wciąż potrzebne naszym wschodnim sąsiadom trwającym w stanie wojny. Nasza pomoc jest bardzo konkretna, na charakter wielowymiarowy, również w aspekcie, środków higienicznych, żywności itd. - mówił starosta Roman Łucarz.

- Pogotowie tarnowskie jest odpowiednio wyposażone, dzięki czemu ta karetka może zostać przekazana. Ambulans jest gotowy do natychmiastowej pracy w terenie. - dodał wicestarosta Jacek Hudyma.

Przekazana karetka ma 12 lat i przejechane ok. 360 tys. kilometrów. W karetce znalazł się m. in. sprzęt medyczny: nosze oraz krzesełko transportowe.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Fot.: zdjęcie poglądowe

Czytany 243 razy
Odsłon artykułów:
17144596

Odwiedza nas 1045 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…