środa, 03 maj 2023 00:02

„Biało-czerwone ABC” w gminie Tarnów

Napisał

Patriotycznie, biało-czerwono i ze sporą dawką wiedzy o symbolach narodowych – tak można podsumować akcję „Biało-czerwone ABC”, w której uczestniczyli wszyscy najmłodsi mieszkańcy gminy Tarnów.

Spotkania odbyły się we wszystkich przedszkolach, oddziałach przedszkolnych i klasach I-III szkół podstawowych, do których pojechali poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, zastępca wójta Sławomir Wojtasik oraz przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera.

Projekt tematycznie związany był z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i symbolami narodowymi. Podczas tych krótki lekcji patriotyzmu prowadzący opowiadali najmłodszym o znaczeniu flagi państwowej, godła, Mazurku Dąbrowskiego, o Konstytucji 3 Maja i najważniejszych świętach państwowych. Mali patrioci aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, nie tylko chętnie odpowiadali i zadawali pytania, lecz także prezentowali wzruszające patriotyczne montaże słowno-muzyczne. A to wszystko w tle pięknych, biało-czerwonych dekoracji.

Na koniec każdy z uczestników otrzymał biało-czerwoną chorągiewkę, słodki poczęstunek i edukacyjną broszurkę o symbolach narodowych.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów

Czytany 110 razy
Odsłon artykułów:
17025514

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…