niedziela, 30 kwiecień 2023 12:28

Poważny wypadek w Zalasowej

Napisał

W sobotę wieczór ok. 12-letnia dziewczynka została przygnieciona przez bramkę do gry w piłkę. W stanie ciężkim została przewieziona helikopterem do Krakowa. W środę zmarła.

Aktualizacja 3 maja 2023 godz. 20.44: Poszkodowana zmarła w środę 3 maja. Lekarze stwierdzili śmierć mózgu.

Aktualizacja 1 maja 2023 godz. 19.07: Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie Prokocimiu walczą o życie dziewczynki, która uległa groźnemu wypadkowi na boisku sportowym w Zalasowej. Jej stan w dniu 1 maja jest nadal bardzo ciężki.

______

Do zdarzenia doszło w sobotę 29 kwietnia po godzinie 20. Według relacji świadków i wstępnych ustaleń na boisku sportowym kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Zalasowej na ul. Sportowej dziewczynka huśtała się na bramce do piłki nożnej, po czym spadła z niej uderzając głową w podłoże, a następnie bramka uderzyła w poszkodowaną nieletnią.

Wezwane na miejsce służby reanimowały nieprzytomne dziecko, a po przywróceniu funkcji życiowych, zostało zabrane przez helikopter zespołu lotniczego pogotowia do szpitala uniwersyteckiego w Krakowie.

Akcja ratownicza trwała kilkadziesiąt minut. W całej akcji, która zakończyła się przed północą, oprócz jednostek medycznych z tarnowskiego pogotowia w Tuchowie i Krakowa, uczestniczyli policjanci i strażacy PSP Tarnów-Siedliska i OSP z Zalasowej. Na miejscu był prokurator.

Trwa wyjaśnienie okoliczności wypadku m.in. zabezpieczono nagranie z pobliskiego monitoringu.

Artykuł może być aktualizowany

Czytany 5553 razy
Odsłon artykułów:
17148434

Odwiedza nas 188 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…