wtorek, 14 marzec 2023 16:46

Zmarł ks. Stanisław Skowron

Napisał

12 marca 2023 roku, w wieku 82 lat życia, w 57 roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. Stanisław Skowron – emerytowany proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Drwini, rezydent w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni.

Msza św. żałobna w kościele parafialnym w Okulicach w środę (15 marca), godz. 13.00. Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Weryni we czwartek (16 marca), godz. 11.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu w Kolbuszowej.

Urodził się 07 kwietnia 1941 roku w Weryni, jako syn Bronisława i Józefy z d. Kardyś. Pochodził z parafii Kolbuszowa. W 1959 roku złożył egzamin dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Następnie po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 27 czerwca 1965 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Chorzelów (od 19 lipca 1965 roku), Dębno (od 21 czerwca 1967 roku), Szczurowa (od 9 lipca 1969 roku), Otfinów (od 1 lipca 1975 roku) oraz Jodłowa – św. Stanisława BM (od 25 sierpnia 1980 roku).

Z dniem 14 września 1985 roku został mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Drwini, który pełnił do 30 czerwca 2007 roku. Od 19 sierpnia 2007 roku przebywał jako rezydent w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1994 diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale.

Inf.: Diecezja Tarnowska

Czytany 291 razy
Odsłon artykułów:
17272509

Odwiedza nas 323 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…