wtorek, 14 luty 2023 18:01

Komendant tarnowski z nowymi obowiązkami

Napisał

Dzisiaj w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, tuż po naradzie rocznej, Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Mariusz Dymura poinformował o objęciu stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej przez podinsp. Marcina Saka – dotychczasowego swojego zastępcę. Jednocześnie przestawił aktualnie pełniącego obowiązki Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie podinsp. Marcina Muchę – dotychczasowego Komendanta Komisariatu Policji Tarnów-Zachód.

W obecności komendantów komisariatów Policji w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim, naczelników i zastępców wydziałów, kierowników referatów i zespołów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie - Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Mariusz Dymura przekazał, że od najbliższego piątku 17.02 jego zastępca podinsp. Marcin Sak będzie kierował nową jednostką małopolskiej Policji. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion powierzył mu jako Komendantowi Powiatowemu Policji w Limanowej kierowanie tą jednostką. W związku ze zmianami w strukturze kierowniczej tarnowskiej komendy, powierzenie obowiązków służbowych Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie otrzymał dotychczasowy komendant Komisariatu Policji Tarnów-Zachód – podinsp. Marcin Mucha.

Ustępujący komendant - podinsp. Marcin Sak jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę rozpoczął w 1996 roku jako policjant Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Zaczynał od stanowisk liniowych w pionach prewencji, a od 2001 roku pełnił służbę na stanowiskach kryminalnych Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu. W 2002 przeniesiony do Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą bocheńskiej komendy, gdzie służył do 2013 roku zajmując kolejno stanowiska od referenta do specjalisty. Następnie objął stanowisko Naczelnika Wydziału Wspomagającego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Od dnia 14 kwietnia 2017 zostały mu powierzone obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, a od 2 października 2017 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, gdzie był odpowiedzialny za piony kryminalne. Od najbliższego piątku – 17 lutego będzie kierował Komendą Powiatową Policji w Limanowej.

Podinspektor Marcin Mucha jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Z Policją związany jest od 1994 roku. Pierwsze szlify zdobywał w Komendzie Rejonowej Policji w Tarnowie. Od 2008 roku kierował Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, od 2017 roku kierował Komisariatem Policji w Tuchowie, a od 1.04.2020 roku jest Komendantem Policji Tarnów-Zachód.

Od 17 lutego br. podinspektorowi Marcinowi Musze Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion powierzył obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie. Komendant Mucha będzie nadzorował pracę operacyjną tarnowskiego garnizonu Policji.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 215 razy
Odsłon artykułów:
17548926

Odwiedza nas 255 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…