czwartek, 26 styczeń 2023 07:08

Rozmowy ważne dla Małopolski podczas forum

Napisał

Fundusze Europejskie dla Małopolski, informacje o konkursie „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej”, informacja o planowanych naborach do kolejnych edycji rządowych programów. To główne tematy podjęte podczas wystąpień w trakcie Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski.

W spotkaniu z małopolskimi samorządowcami wzięli udział: wojewoda małopolski Łukasz Kmita, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski oraz dyrektorzy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

- Małopolska powinna rozwijać się w sposób zrównoważony - to założenie naszego rządu, które jest realizowane. Dziękuję wszystkim Wójtom, Burmistrzom i Prezydentom za codzienną pracę, podejmowanie nowych wyzwań, aby w naszej Małopolsce żyło się bezpieczniej i lepiej. Dziś podczas Forum podjęte zostały kolejne tematy ważne dla naszej współpracy. Zbliżają się nabory w ramach kolejnych edycji rządowych programów. Zachęcam wszystkich Państwa do wzięcia w nich udziału. To ważne dla rozwoju naszych małych ojczyzn. Tylko dobra współpraca daje owocne rezultaty i potwierdza słowa, że razem jesteśmy silniejsi - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski działa przy Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej od 2000 roku. Członkami – założycielami Forum było 98 wójtów i burmistrzów z gmin województwa małopolskiego. Zgodnie ze Statutem głównym celem działania Forum jest prezentowanie opinii członków Forum w sprawach dotyczących doskonalenia poziomu i sprawności funkcjonowania samorządu terytorialnego. Forum to opiniotwórcza grupa samorządowa, oparta na wspólnocie interesów zawodowych, niezależna od sympatii politycznych.

Inf.: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Czytany 173 razy
Odsłon artykułów:
17148408

Odwiedza nas 385 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…