środa, 11 styczeń 2023 02:27

Zbiórka darów dla miasta Baranówka

Napisał

W gminie Tuchów organizowana jest akcja pomocy dla miasta partnerskiego na Ukrainie.

Organizatorzy zwracają się do mieszkańców o przekazywanie ciepłych kurtek i koców (używanych, w dobrym stanie lub nowych), świeczek i leków na przeziębienie, grypę.

Zbiórkę organizują wspólnie Gmina Tuchów, Dom Kultury w Tuchowie, Szkoła Podstawowa w Tuchowie i Towarzystwo Miłośników Tuchowa.

Wszystkie zebrane dary zostaną w najbliższym czasie dostarczone do miasta partnerskiego Baranówki. Obecnie przebywa tam kilka tysięcy przesiedleńców z terenów objętych walkami, każdego dnia wprowadzane są wyłączenia prądu, trwające ok. 4 godziny. Baranówka mocno wspiera również żołnierzy walczących na froncie, przekazując im otrzymane od partnerów dary.

Chcemy, aby partnerstwo naszych miast nie było jedynie pozorem. W tym najgorszym dla naszych Przyjaciół czasie pokazujemy swoją solidarność, wsparcie i człowieczeństwo. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdy gest, każdy dar. Dziękujemy również za życzliwość i dotychczasowe wsparcie, jakiego Mieszkańcy naszej gminy udzielają obywatelom Ukrainy od pierwszych dni wojny- informuje urząd miejski w Tuchowie.

Uruchomiono dwa punkty zbiórek – Dom Kultury w Tuchowie i Szkoła Podstawowa w Tuchowie. Dary będą zbierane od 11 do 25 stycznia bieżącego roku.

Inf.: Urząd Miejski w Tuchowie

Czytany 339 razy
Odsłon artykułów:
17595341

Odwiedza nas 421 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…