wtorek, 27 grudzień 2022 16:40

Świąteczny weekend na drogach

Napisał

W długi świąteczny weekend na drogach w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim, policjanci odnotowali w sumie 15 kolizji. Nie było żadnych wypadków. Policjanci zatrzymali 1 kierowcę kierującego pod wpływem alkoholu oraz zatrzymali 1 prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

W tym roku policjanci nie odnotowali żadnego zdarzenia drogowego, które zostało zakwalifikowane, jako wypadek drogowy.

W drugi dzień świąt około godziny 14 na ponad godzinę została zablokowana droga wojewódzka w Siedliskach koło Tuchowa. Wyglądało bardzo groźnie, ale wszystko skończyło się bez poważnych obrażeń. Załogi karetek pogotowia, które pojawiły się w miejscu zatoru udzielały pomocy poszkodowanym, a policjanci ruchu drogowego ustalali okoliczności i przyczyny tej kraksy.

Okazało się, że jeden z kierowców zamierzał wykonać manewr skrętu w lewo z drogi wojewódzkiej na jedną z dróg lokalnych. Zatrzymał się, a za nim ustawił się kolejny samochód. Trzecim pojazdem było audi, którego kierowca nie zachował należytej ostrożności podczas prowadzenie swojego samochodu i uderzył w tył pojazdu oczekującego na możliwość kontynuowania jazdy. Trzy pojazdy zostały zepchnięte do przydrożnego rowu, a podróżujące nimi osoby uskarżały się jedynie na dolegliwości bólowe. Ich obrażenia nie wymagały wizyty w szpitalu. Po kilkudziesięciu minutach była możliwość wprowadzenia ruchu wahadłowego, a po usunięciu zniszczonych pojazdów ruch został przywrócony w obydwu kierunkach. Sprawcą kolizji był 29-letnie mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

W czterodniowym okresie świątecznym nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 15 kolizji drogowych, zatrzymano jednego kierowcę pod wpływem alkoholu i jeden kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytaj także: Akcje ratownicze

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 354 razy
Odsłon artykułów:
17546161

Odwiedza nas 209 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…