wtorek, 29 listopad 2022 17:40

Wypadek busa w Szynwałdzie

Napisał

Cztery osoby trafiły do tarnowskiego szpitala w związku z wypadkiem, jaki miał miejsce około godziny siódmej rano na drodze gminnej w Szynwałdzie. Kierowca z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał z drogi i doprowadził do przewrócenia busa.

Dzisiaj o siódmej rano na drogę Szynwałd – Pilzno zostały skierowane służby ratunkowe. Informacja z Centrum Powiadamiania Ratowniczego wskazywała na wypadek busa przewożącego dzieci z niepełnosprawnością do tarnowskich szkół. W wypadku miało uczestniczyć 7 osób, w tym pięcioro dzieci. Gdy służby pojawiły się na miejscu rozpoczęła się akcja ratunkowa. Ratownicy z zespołów ratunkowych udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym. Ratownicy skierowali do tarnowskiego szpitala dwoje dzieci w wieku 12 i 15 lat z ogólnymi obrażeniami ciała i głowy nie zagrażające życiu, a także opiekunkę z podejrzeniem złamania ręki i kierowcę z urazem głowy. Strażacy pozostałym na miejscu dzieciom ustawili namiot z nagrzewnicą na czas oczekiwania przyjazdu rodziców i opiekunów, a policjanci ustalali przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Wstępne ustalenia wskazują, że na bardzo śliskiej drodze kierowca najprawdopodobniej wpadł w poślizg i stracił kontrolę na prowadzonym pojazdem. Konsekwencją utraty kontroli było zjechanie do przydrożnego rowu i przewrócenie pojazdu na prawą stronę. W miejscu wypadku przez kilkadziesiąt minut droga była całkowicie zablokowana, później ruch odbywał się w sposób wahadłowy. Zniszczony bus został usunięty z rowu przy pomocy sprzętu specjalistycznego i przetransportowany na policyjny parking. Wyjaśnieniem tego wypadku zajmą się specjaliści rekonstrukcji wypadków drogowych oraz ruchu drogowego.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 358 razy
Odsłon artykułów:
17465024

Odwiedza nas 203 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…