wtorek, 20 wrzesień 2022 19:14

Tytuł wicemistrza Polski w Ratownictwie Medycznym dla ekipy z Tarnowa

Napisał

Za nami XIX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. W dniach 14-17 września na terenie aglomeracji śląskiej 54 załogi i 165 ratowników rywalizowało w 13 zadaniach, zarówno dziennych, jak i nocnych, sprawdzających umiejętności ratowania życia w szczególnie wymagających okolicznościach, które przygotowane zostały przez organizatorów.

W ogólnej klasyfikacji poszczególne miejsca zdobyły: pierwsze (ex aequo) – Zespół Pogotowia Ratunkowego w Legnicy, dodatkowo legnicka załoga okazała się najlepszym zespołem konkurencji „Kaj je ta fojerwera”) i Zespół Pogotowia Ratunkowego z Austrii (jedyna ekipa zagraniczna), drugie – Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie ( Michał Łanocha, Krzysztof Hetman i Wojciech Gurbisz), trzecie – Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Odporni na stres, zdeterminowani i zmotywowani jak nikt inny. Ryzykują własne życie, by pomagać innym. Niejednokrotnie udowadniali, że zawsze można na nich liczyć. Tacy są ratownicy z Tarnowa, wracają ze srebrem. 

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 205 razy
Odsłon artykułów:
17030173

Odwiedza nas 686 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…