czwartek, 30 czerwiec 2022 20:23

Kolejne inwestycje na terenie gminy Tarnów

Napisał

Wiosna i lato od lat są czasem intensywnych prac infrastrukturalnych na obszarze gminy Tarnów.

W Zbylitowskiej Górze powstaje plac sportowo-rekreacyjny przy miejscowej Szkole Podstawowej. Na wytyczonym terenie pojawi się siłownia plenerowa z kilkunastoma urządzeniami służącymi poprawianiu kondycji fizycznej. Ponadto zamontowane zostaną wiaty do gier stołowych czy ławostoły. W odpowiednich miejscach położona będzie nawierzchnia poliuretanowa lub z kostki brukowej. Co więcej, odnowione i wymalowane zostanie ogrodzenie placu.

Do końca zmierzają prace mające na celu poprawę infrastruktury drogowej. Przejezdna jest już droga gminna „Przez Las” w Woli Rzędzińskiej. Zmodernizowany został odcinek o długości ok. 1,5 km. Wykonano nową nakładkę asfaltową i utwardzenie poboczy.

Podobne roboty zrealizowano w Łękawce, gdzie zmodernizowano drogę gminną „Ostra Góra”. Na fragmencie jezdni liczącej niecałe 700 m położono nowy asfalt, który znacznie poprawi komfort korzystania z niej przez mieszkańców.

Na końcowym etapie znajdują się również działania przy drodze gminnej koło Kościoła w Tarnowcu. Wykonano już prace rozbiórkowe i ziemne, właściwe odwodnienie oraz regulację istniejących studzienek. Ostatnią fazę stanowi położenie nawierzchni asfaltowej, która zwieńczy remont drogi gminnej w Tarnowcu.

Należy nadmienić, że wymienione wyżej inwestycje dotyczące dróg gminnych są realizowane z wykorzystaniem środków finansowych pochodzących z pierwszego rozdania Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów

Czytany 228 razy
Odsłon artykułów:
17025516

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…