poniedziałek, 09 maj 2022 13:44

Wernisaż wystawy Justyny Nizińskiej

Napisał

W sobotę 7 maja w zabytkowym Spichlerzu Dworskim w Ryglicach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii artystycznej Justyny Nizińskiej pn. Barwy kobiecej duszy. Pierwsza prezentacja odbyła się w Monachium.

Sala wystawowa Spichlerza wypełniła się w tym dniu po brzegi. Przybyli bardzo licznie goście z okolicy, różnych miejsc w kraju i z Niemiec. Otwarcia wystawy dokonała Dyrektor CKPiT w Ryglicach Teresa Lisak oraz zastępca burmistrza Ryglic Krzysztof Kukułka. Nie zabrakło gratulacji i podziękowań dla samej artystki ze strony przybyłych gości.

Pochodząca z Szynwałdu Justyna Nizińska, która obecnie mieszka i tworzy w Monachium, zaprezentowała niezwykłe fotografie ukazujące świat wewnętrzny kobiety, jej troski, radości, przeżycia, refleksje. Warto dodać, że niektóre prace zostały wykonane w pomieszczeniach ryglickiego Spichlerza.

Wernisaż został uświetniony koncertem utworów Fryderyka Chopina a w odwiedzaniu wystawy towarzyszyła muzyka profesjonalnego DJ-a.

Organizatorem wystawy jest Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Prace można oglądać do 29 maja od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30-17:30, a także w godzinach pracy CKPiT w Ryglicach po wcześniejszym zgłoszeniu pod numer telefonu: 14 6541 083. Wstęp jest bezpłatny. Można też spotkać się z samą artystką, która będzie do dyspozycji w Spichlerzu w środę 11 maja w godzinach 13.00-15.00.

Inf.: Urząd Miejski w Ryglicach, fot.: Piotr Zięba

Czytany 546 razy
Odsłon artykułów:
17585426

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…