środa, 29 grudzień 2021 16:52

Budżet 2022 powiatu tarnowskiego

Napisała

Powiat tarnowski ma uchwalony budżet na 2022 roku. Przyjęta przez radnych uchwała budżetowa zakłada wydatki na poziomie przeszło 210 mln zł. Kwota ta w ciągu przyszłego roku może się jeszcze zwiększyć, gdyż czynione będą starania o pozyskanie dodatkowych pieniędzy na planowane przedsięwzięcia.

To jest budżet wymagający, gdyż nie ograniczamy inwestycji i działań rozwojowych mimo spodziewanych mniejszych wpływów z podatku PiT i mniejszej subwencji oświatowej. Jestem też przekonany, że w ciągu roku pojawią się nowe propozycje i programy, z których będziemy mogli skorzystać i zwiększyć tym samym dochody powiatu – twierdzi starosta Roman Łucarz.

Jednym z największych zadań inwestycyjnych będzie dokończenie remontu mostu w Ostrowie. Na ten cel w budżecie zapisano przeszło 15 mln zł. Kontynuowana będzie przebudowa drogi powiatowej Karwodrza – Łękawica – Trzemesna – Skrzyszów – Ładna. Na inwestycję, współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej, zaplanowano na 2022 rok około 5,5 mln zł.

Przeszło 4 mln zł pójdzie na przebudowę drogi Więckowice – Grabno. Inwestycja realizowana będzie w ramach rządowego programu „Polski Ład”. Z tego samego programu dofinansowane będą również dwa inne powiatowe przedsięwzięcia – budowa Zakładu Aktywności Zawodowej przy SOSW w Wierzchosławicach- Dwudniakach (530 tys. zł) i remont budynku DPS w Nowodworzu (przeszło 1,2 mln zł). Ze środków własnych starostwa przewidywana jest przebudowa i rozbudowa DPS w Wietrzychowicach (1,3 mln zł).

Prawie 3 mln zł kosztować będzie kontynuacja budowy systemu e-usługi w informacji przestrzennej powiatu tarnowskiego. Przedsięwzięcie współfinansowane jest z Funduszy Europejskich. Internat ZSLiT w Wojniczu rozbudowany zostanie o szyb windowy (290 tys. zł). Przy ZSP w Zakliczynie wybudowane zostanie boisko sportowe – na ten cel w budżecie jest prawie pół miliona zł.

Są zagwarantowane środki finansowe na dokończenie przebudowy budynku administracyjno-biurowego przy ul. Ostrogskich w Tarnowie, gdzie mieścił się będzie wydział transportu i komunikacji Starostwa Powiatowego. Są zagwarantowane pieniądze na dotacje dla gmin na budowę chodników, ścieżek rowerowych i inne zadania wzdłuż dróg powiatowych, a także na nowe nakładki asfaltowe na powiatowych jezdniach. Wykonanych zostanie sporo projektów oraz dokumentacji technicznych dla planowanych przyszłych przedsięwzięć, w tym m.in. na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla przebudowy drogi Siepietnica – Lubaszowa (561 tys. zł).

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 287 razy
Odsłon artykułów:
17025498

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…