środa, 23 czerwiec 2021 13:39

Absolutorium dla wójta gminy Tarnów

Napisała

Radni gminy Tarnów udzielili wójtowi Grzegorzowi Koziołowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Uchwałę podjęto jednogłośnie - „za” głosowało dwudziestu radnych. Co warte podkreślenia – przychody do budżetu w ciągu roku wzrosły (w stosunku do planu wyjściowego) o ponad 14 milionów złotych. To, przede wszystkim, skutek pozyskiwania środków zewnętrznych na inwestycje i oszczędnego gospodarowania pieniędzmi z budżetu. Dziękuję za zaufanie i współpracę. Sięganie po dotacje, które pozwalają realizować tak wiele zadań, to nasza mocna strona. W tym miejscu trzeba jednak podkreślić ogromne wsparcie Pani poseł Anny Pieczarki w tym zakresie. Absolutorium dla wójta, a zwłaszcza jednogłośne, to sukces całej załogi, wszystkich pracowników Urzędu Gminy Tarnów i jednostek podległych – mówił wójt Grzegorz Kozioł. Wotum zaufania gospodarzowi gminy udzieliło 17 radnych, 2 było przeciw a 1 wstrzymał się od głosu.

Z analizy finansowej wynika, że na 100 prowadzonych w gminie Tarnów inwestycji, aż 95 posiada tzw. element środka pozyskanego zewnętrznie, a wiele z nich realizowanych jest ze znacznym wsparciem finansowym z różnych źródeł i instytucji. Ogółem, w roku ubiegłym, inwestycje pochłonęły ok. 8 milionów złotych, 3 miliony kosztowały budowy oraz remonty dróg i chodników. Zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, poszczególne inwestycje realizujemy we wszystkich miejscowościach gminy Tarnów – podkreśla Grzegorz Kozioł.

Do najważniejszych zadań realizowanych w roku ubiegłym w gminie Tarnów zaliczyć należy m.in. remont ulicy Sportowej w Tarnowcu, budowę obiektów szatniowych na terenie LKS Koszyce Wielkie, pierwszy etap budowy Domu Kultury z pomieszczeniami dla OSP w Łękawce, rozbudowę kompleksu szkolno – przedszkolnego na potrzeby stołówki i przedszkola w Zawadzie, remont ulicy Miłej i Przecznej Drogi w Zbylitowskiej Górze, budowy siłowni plenerowych w centrach poszczególnych miejscowości, ich oświetlenie oraz wiele innych. Sporo prac wykonujemy we własnym zakresie, bez sięgania po firmy zewnętrzne. Mowa m.in. o pracach porządkowych, czy urządzaniu zieleni – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik.

Bez wątpienia, wyzwaniem ostatniego roku, a zwłaszcza jego przełomu było zorganizowanie nowej komunikacji zbiorowej po tym jak prezydent Tarnowa, po blisko 20 latach współpracy, wypowiedział umowę na prowadzenie tego rodzaju usług. Nie było to łatwe zadanie, ale się udało. Nie było żadnych przerw w funkcjonowaniu komunikacji na terenie gminy. Po zakończeniu współpracy z miastem, od razu uruchomiliśmy transport naszego przewoźnika. W końcówce roku zostaliśmy postawieni przez prezydenta w bardzo trudnej sytuacji – mówi wójt Grzegorz Kozioł z poparciem gminnych radnych.

Pozytywnie politykę finansową gminy za ubiegły rok oceniła także Regionalna Izba Obrachunkowa oraz wszystkie komisje branżowe Rady Gminy Tarnów.

Absolutorium to głosowanie na podstawie przedstawionego sprawozdania finansowego. Wotum zaufania natomiast dotyczy aprobaty lub dezaprobaty bieżącej działalności szefa danego samorządu na podstawie raportu o stanie gminy.

Gośćmi sesji byli poseł Anna Pieczarka, radna powiatu tarnowskiego Alina Barbachen, członkowie zarządu powiatu - Tomasz Stelmach i Mariusz Tyrka oraz sołtysi.

Info: Urząd Gminy Tarnów

Czytany 308 razy
Odsłon artykułów:
17025501

Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…